Program

Przebieg rajdu samochodowego wyznacza harmonogram, którego załogi muszą przestrzegać, tj. meldować się określonym czasie w określonych miejscach – tzw. punktach kontroli czasu. Odcinki specjalne (OS) rozgrywane są w pętlach, najczęściej od dwóch do pięciu oesów. Między poszczególnymi pętlami załogi zjeżdżają do parku serwisowego, zlokalizowanego najczęściej w bazie rajdu. Mechanicy mogą naprawiać samochody wyłącznie w parku serwisowym i mają na to wyznaczony czas – również określony w harmonogramie zawodów.

Jak używać harmonogramu rajdu?

  • Godziny podane w harmonogramie oznaczają czas dla pierwszej załogi;
  • Kolejność i godziny startu kolejnych załóg określają listy startowe – dokumenty wydawane przez organizatora;
  • Załogi ruszają na trasę rajdu pojedynczo – jedna za drugą, w jedno- lub dwuminutowych odstępach czasu;

Rajd Śląska 2018 będzie jednocześnie rundą aż trzech cykli – Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska i Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wszystkie załogi będą rywalizować na tych samych trasach – w piątek na odcinkach otwierających w Mikołowie i na Stadionie Śląskim, a w sobotę na oesach na południe od Mikołowa i Żor.

 

Co zobaczyć?

  • Odcinek testowy (Bieruń – piątek, godz. 12.00-15.00) – jeszcze przed oficjalnym startem rajdu zawodnicy mają możliwość wykonania kilku przejazdów rozgrzewkowych, by dobrać odpowiednie ustawienia swoich samochodów.
  • Ceremonia startu (Stadion Śląski – piątek, godz. 17.00) – uroczyste otwarcie rajdu odbędzie się wewnątrz Stadionu Śląskiego.
  • Prolog w Mikołowie (Mikołów – piątek, godz. 19.00) – pierwszy odcinek specjalny rajdu zostanie rozegrany na ulicach w centrum Mikołowa. Wcześniej na mikołowskim rynku będzie można skorzystać z wielu atrakcji dla dzieci i dorosłych.
  • Odcinek specjalny Stadion Śląski (Stadion Śląski – piątek, godz. 20.00) – widowiskowa próba na alejkach wokół stadionu. Próba rozgrywana jest już po zmroku co dodaje jej atrakcyjności.
  • Odcinki specjalne (Bzie, Chybie, Suszec – sobota, godz. 8.25-19.00) – prawdziwa rywalizacja będzie toczyć się na odcinkach specjalnych.
  • Rally Fan Park (Stadion Śląski – sobota, godz. 10.00-16.00) – na błoniach stadionu zmieści się nie tylko park serwisowy rajdu, ale także Rally Fan Park – duże nagromadzenie atrakcji, nie tylko dla kibiców rajdowych. Dmuchańce, akcje edukacyjne policji, zabytkowe samochody oraz pokaz historycznych i nowoczesnych militariów to tylko niektóre punkty programu
  • Meta rajdu (Żory, Rynek – sobota, godz. 17.45) – na żorskim rynku odbędzie się ceremonia mety rajdu. Tu poznamy zwycięzców i zobaczymy jak odbierają nagrody i polewają się szampanem. Do południa na rynku w Żorach odbędą się pokazy westernowe przygotowane przez miasteczko Twin Pigs i wiele innych atrakcji
Harmonogram Rajdu Ślaska 2018 (4. runda RSMP 2018) Pobierz plik PDF
Harmonogram Rajdu Ślaska 2018 (5. runda HRSMP 2018) Pobierz plik PDF
Harmonogram 6. Rajdu Mikołowsko-Żorskiego 2018 (3. runda RSMŚL 2018) Pobierz plik PDF

Partnerzy

Patronat
Sponsorzy
Partner HRSMP
Imprezę napędzają
Organizator
Partnerzy
Partnerzy medialni RSMP
Patroni medialni