Program

Przebieg rajdu samochodowego wyznacza harmonogram, którego załogi muszą przestrzegać, czyli meldować się określonym czasie w określonych miejscach – tzw. punktach kontroli czasu. Odcinki specjalne (OS) rozgrywane są w pętlach, najczęściej od dwóch do pięciu oesów. Między poszczególnymi pętlami załogi zjeżdżają do parku serwisowego, zlokalizowanego na Stadionie Śląskim. Mechanicy mogą naprawiać samochody wyłącznie w parku serwisowym i mają na to wyznaczony czas – również określony w harmonogramie zawodów. Załogi ruszają na trasę pojedynczo – w minutowych, lub 2-minutowych odstępach. W Rajdzie Śląska 2019 wystartuje ponad 100 rajdówek, więc będzie co oglądać!

Jak używać harmonogramu rajdu?

 • Godziny podane w harmonogramie oznaczają czas dla pierwszej załogi;
 • Kolejność i godziny startu kolejnych załóg określają listy startowe – dokumenty wydawane przez organizatora;
 • Załogi ruszają na trasę rajdu pojedynczo – jedna za drugą, w jedno- lub dwuminutowych odstępach czasu;

Rajd Śląska 2019 będzie jednocześnie rundą aż trzech cykli – Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska i Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wszystkie załogi będą rywalizować na tych samych trasach – w piątek na odcinkach otwierających w Mikołowie i na Stadionie Śląskim, a w sobotę na oesach na południu województwa śląskiego.

Co można zobaczyć podczas Rajdu Śląska?

Piątek, 6 września 2019:

 • Ceremonia startu – Mysłowice, plac Wolności od 17:30: uroczyste rozpoczęcie Rajdu Śląska 2019 odbędzie się na rynku w Mysłowicach. To świetna okazja, żeby zobaczyć rajdówki z bliska i poznać zawodników, którzy będą rywalizować w Rajdzie Śląska.
 • Przejazdy samochodów rajdowych na odcinku specjalnym w centrum Mikołowa – od 18:10: pierwszy oes rajdu zostanie rozegrany na ulicach Mikołowa. Mapę przejazdu rajdówek znajdziecie w na stronie z mapami – LINK.
 • Przejazdy samochodów rajdowych na odcinku specjalnym Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich – od 18:50: będzie to widowiskowe ściganie na alejach przy Stadionie Śląskim w Chorzowie. Próba rozgrywana jest już po zmierzchu co dodaje jej atrakcyjności. Mapę przejazdu rajdówek znajdziecie w na stronie z mapami – LINK.

Sobota, 7 września 2019:

 • O 8:25, 10:40 i 15:45: przejazdy samochodów rajdowych na odcinku specjalnym Kiczyce (11,9 km). Mapę przejazdu rajdówek znajdziecie w na stronie z mapami – LINK.
 • O 9:10 i 16:30: przejazdy samochodów rajdowych na odcinku specjalnym Jastrzębie-Zdrój (10,7 km). Mapę przejazdu rajdówek znajdziecie w na stronie z mapami – LINK.
 • O 9:55 i 17:15: przejazdy samochodów rajdowych na odcinku specjalnym Warszowice (8 km). Mapę przejazdu rajdówek znajdziecie w na stronie z mapami – LINK.
 • O 11:40, 14:40 i 18:15przejazdy samochodów rajdowych na odcinku specjalnym Suszec (8 km). Mapę przejazdu rajdówek znajdziecie w na stronie z mapami – LINK.
 • O 19:10ceremonię zakończenia Rajdu Śląska na rynku w Żorach. Tu dowiemy się kto wygrał Rajd Śląska. Najlepsi zawodnicy odbiorą też puchary za wyniki wywalczone na odcinkach specjalnych.

UWAGA! Wstęp na rajd jest bezpłatny!

Partnerzy

Patronat
Sponsorzy
Sponsor tytularny HRSMP
Imprezę napędzają
Organizator
Partnerzy
Partnerzy medialni RSMP
Partnerzy medialni HRSMP